Senaste inläggen
Auktionsgods mottages inför kommande auktioner.
Ring 070-6870322
Storsjöbygdens Auktionsbyrå
Auktion Marieby bygdegård , Öd
Söndag 12/4 kl 11.00 Visning 09.00
Vi säljer bla Gun Lindroths dödsbo
Rökbord koppar, Stilyrå Rokoko, Byrå 3 lådig, Bokhyllor design Svante Skogh, Tripp-trappstol mm, Spegellampetter 1800-tal, Kakfat Alf Wallander Lilja, Hängampel Sgrafitto Josef Ekberg, Pyrå, Blå Blom, Picknic, Eden, Silverljusstakar 1260gr, Guldspegel, Pälsar, Äkta Mattor, Trasmattor, Skolplanscher, Stringhyllor, Jordglob, Retroprylar, Symaskin, Linne, textilier mm.
Konst bla Oljemålning Acke Åslund Trägsta 1931, Pastell av August Berg mm samt massor av välfyllda fyndlådor!!!
Servering!
Välkomna!
Kontant betalning eller Swish!!
För att lägga bud ring 070-6870322
OBS!! Endast några bilder pga datakrångel
Kommande Auktion:
Söndag 12/4 Marieby Bygdegård, Öd Kl 11.00
Visning 09.00
OBS!! Marieby inte Oviken
Auktion Ovikens Bygdegård Lörd 28/3 kl 11.00
Visning 09.00
Från ett finare hem.
Vi säljer: Teakbord 60-tal möjligen Johannes Anderssen, Hörnstringhylla, Golvstringhylla, Stringbord, Fanettstolar, Sybord 1800-tal, Allmogestolar mm. Majolikaljusstakar Rörstrand 1880-tal,Empirljusstakar 1800-tal, Sgrafittokruka Josef Ekberg, Björnar Karl Grössel för Rörstrand, Kakfat Blå Porsgrund 1800-tal, Vattenkanna Carl-Arne Breger, Stop Alf Wallander, Spisa Ribb, Picknick, Pyrå, Zebrakopp, Ägghönor tidigt 1900-tal, Ljuslampetter Pierre Forsell Skultuna, Samekåsa signerad S.N, Rotkorg 1800-tal, Kopparså 1800-tal, Taklampa Majolika, Flipperspelsfront, Silverfat Jugend, Taklampa Majolika, Funkislampor, Rörstrand Blåvita krukor, Tomtekanna, Gammeltomte, Skolplanscher, Löpband, Textilier, Konst av bla Paul Jonze samt välfyllda fyndlådor!
Servering!!!
Välkomna!!
Kommande Auktion:
Ovikens Bygdegård Lörd 28/3 kl 11.00
Visning 09.00
Välkomna!!
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 | 15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |